Peru x Andy x Amazonia Survival 20 dni

Zapraszam serdecznie na niepowtarzalną wyprawę do Peru! Zebrała się na razie bardzo sympatyczna 4-osobowa ekipa, ruszamy już za dwa miesiące i czekamy jeszcze na Ciebie!
Opis miejsc, które zobaczymy w programie jest krótki i zwięzły. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o naszej wyprawie, czy też ogólnie o Peru i Amazonii, zapraszam do kontaktu i do lektury moich artykułów prasowych w zakładce artykuły/wywiady oraz na zaprzyjaźniony portal kochamyperu.pl

PLAN WYPRAWY SURVIVALOWEJ:
1 dzień: Wylot Wylot z Wiednia bądź Berlina i przylatujemy do położonej na pustyni stolicy Peru – Limy.
2 dzień: Cuzco – rano znajdujemy chwilę, aby skoczyć na starówkę w Limie i udajemy się na samolot do Cuzco. Wieczorem aklimatyzujemy się w położonej na 3326 m.n.p.m byłej stolicy Inków i lecimy do szkoły salsy i na imprezę.
3-9 dzień: AMAZONIA – Wyprawa w głęboką Puszczę Amazońską. Okazja do poznania Indian Machiguenga i ich przebogatej kultury. Zaprezentują nam swoje techniki przetrwania równikowym lesie. Puszczę będziemy przemierzać na pieszo i łodzią. Śpimy w hamakach w leśnej gęstwinie i w Indiańskiej wiosce. Świetna okazja do fotograficznego tropienia zwierząt. Pokażemy różne techniki radzenia sobie w dziczy; łowienie ryb, ogniska, nawigacja, przeprawianie się przez rzekę, i wiele innych. Tam naprawdę będzie się działo!

img_7587Następnie spływ rzekami – plan jest taki – Spływamy indiańską łodzią w dół amazońskich wód ciesząc się wspaniałymi widokami. Nawigujemy trzymając się głównego nurtu. Śpimy na dzikich plażach – nocami patrzymy się na rozgwieżdżone niebo, a za dnia podziwiamy przebogatą florę i faunę.

11-12 dzień: powrót do cywilizacji i odpoczynek w Cuzco; odwiedzamy muzeum i szarżujemy na miacho zatańczyć salsę.
13-16 dzień: Andy! Ochłoniemy po gorącej równikowej puszczy i trafimy w chłodne skaliste regiony Peru. Będziemy przemieszczali się z jednej osady niesamowitych Indian Quechua do drugiej. Nie znam bardziej barwnej i roztańczonej kultury Indiańskiej w Ameryce Południowej jak Quechuas. Będziemy przemierzali górskie ścieżki mijając piękne i potężne lodowe góry. Zwiedzimy najpiękniejsze ruiny w Świętej Dolinie Inków takie jak Pisac, Chincheros, Ollantaytambo. Na koniec dotrzemy do Machu Picchu.
17-18 dzień: MACHU PICCHU – wejście na Machu Picchu – niezwykłą starożytną twierdzę, która trafiła na listę siedmiu cudów świata oraz na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. img_724919 dzień: CUZCO – wizyta na targu Mercado san Pedro i zaopatrzenie się w zioła, przyprawy i rękodzieło wykonane przez miejscowych rzemieślników. Znowu lecimy na salsę.
20 dzień: LIMA – Powrót do Limy i do domu, a kto chce – zostaje!