Peru x Andy x Amazonia na lekko, bez sprzętu. 18 dni

Wyprawa dla tych co lubią przygody na lekko, wakacyjnie i z małym plecakiem. Zwiedzamy wiele niesamowitych miejsc… turystycznie i oczywiście intensywnie!

1. dzień: Lądowanie w Limie
2. dzień: Zwiedzanie Limy: historyczna starówka Plaza de Armas, kąpiel w Oceanie Spokojnym, wyszukiwanie krabów.
3. dzień: Przelot do Cuzco, a na miejscu: przejdziemy się targ Mercado San Pedro gdzie jest… wszystko. Warzywa, soki, zioła, ubrania, miejscowe rzemiosło. Zobaczymy zabytki, które Hiszpanie zbudowali z ruin inkaskiego miasta, które zburzyli na dzień dobry po przyjeździe w XV w. Wieczorem dla kontrastu smutnych wydarzeń wybieramy się do szkoły salsy i na imprezę taneczną.
4. dzień: Przemarsz: Chincheros – Urquillos – trekking wzdłuż jednej z najpiękniejszych tras w dolinie Inków. Zaczynając od inkaskiej twierdzy, w której się bronili tubylcy przed najeźdźcami, schodzimy wzdłuż porośniętego kwiatami i eukaliptusami strumienia, aż do Świętej Doliny Inków.
5. dzień: Rano wspinamy się na imponująco wysoko zbudowaną na wzgórzu twierdzę Pisac, podziwiamy dolinę z punktu widokowego i schodzimy krętymi, kamienistymi schodkami z powrotem do Doliny. Następnie dostajemy się do fortecy Ollantaytambo.
6. dzień: Z Ollantaytambo przejeżdżamy pociągiem do Machu Picchu, które ze względu na swoją unikalność trafiło na listę 7 cudów świata Unesco. Powrót tego samego dnia do Cuzco.
7. Odpoczynek w Cuzco
8. dzień: Wylot do Limy i przejazd do San Ramon wzdłuż najwyżej położonej na świecie kolei wysokogórskiej zbudowanej przez Ernesta Malinowskiego.
9 i 10 dzień. San Ramon: kraina kawy i kakao… wybierzemy się do przepięknych tropikalnych wodospadów, wykąpiemy się w nich i pospacerujemy po puszczy.
11-14 dzień: Wizyta w Sanctuario Nacional Pampa Hermosa: Staniemy pod jednymi z najstarszych Cedrów Amazonii, a wieczorem wypatrujemy endemiczne gatunki ptaków: Gallitos de las Rocas
15-16 dzień: Spacer po uprawach kawy i kakao mający na celu zrozumienie co i jak w naszej kuchni. Zobaczymy proces produkcji kawy i prawdziwej czekolady. Inaczej. Sami ją sobie wyprodukujemy i zabierzemy do domu! Odwiedzimy też ogród botaniczny i motylarnię.
17. Przejazd do Limy
18. Powrót do Polski, a kto chce się bawić dłużej zostaje!