Peru x Andy x Amazonia Survival 19 dni

Zapraszam serdecznie na niepowtarzalną wyprawę do Peru.
Opis miejsc, które zobaczymy w programie jest krótki i zwięzły. Jeśli potrzebujesz więcej informacji o naszej wyprawie, czy też ogólnie o Peru i Amazonii, zapraszam do kontaktu i do lektury moich artykułów prasowych w zakładce artykuły/wywiady oraz na zaprzyjaźniony portal kochamyperu.pl

PLAN WYPRAWY SURVIVALOWEJ:
1 dzień: Wylot Wylot z Wiednia bądź Berlina i przylatujemy do położonej na pustyni stolicy Peru – Limy.
2 dzień: Cuzco – rano znajdujemy chwilę, aby skoczyć na starówkę w Limie i udajemy się na samolot do Cuzco. Wieczorem aklimatyzujemy się w położonej na 3326 m.n.p.m byłej stolicy Inków i lecimy do szkoły salsy i na imprezę.
3-6 dzień: AMAZONIA – Wyprawa w głęboką Puszczę Amazońską. Okazja do poznania Indian Machiguenga i ich przebogatej kultury. Zaprezentują nam swoje techniki przetrwania równikowym lesie. Puszczę będziemy przemierzać na pieszo i łodzią. Śpimy w hamakach w leśnej gęstwinie i w Indiańskiej wiosce. Świetna okazja do fotograficznego tropienia zwierząt. Jak będziecie chcieli – pokażemy Wam różne techniki radzenia sobie w dziczy; łowienie ryb, ogniska, nawigacja i wiele innych. Tam naprawdę będzie się działo!

img_7587Przemieszczamy się rzekami – ciesząc się wspaniałymi widokami. Nawigujemy trzymając się głównego nurtu. Śpimy na dzikich plażach, albo w puszczy albo u Indian – nocami patrzymy się na rozgwieżdżone niebo, a za dnia podziwiamy przebogatą florę i faunę.

7 dzień: powrót do cywilizacji i odpoczynek w Cuzco; odwiedzamy muzeum i szarżujemy na miacho zatańczyć salsę.
8-13 dzień: Andy! Ochłoniemy po gorącej równikowej puszczy i trafimy w chłodne skaliste regiony Peru. Będziemy przemieszczali się z jednej osady niesamowitych Indian Quechua do drugiej. Nie znam bardziej barwnej i roztańczonej kultury Indiańskiej w Ameryce Południowej jak Quechuas. Będziemy przemierzali górskie ścieżki mijając piękne i potężne lodowe góry. Zwiedzimy najpiękniejsze ruiny w Świętej Dolinie Inków takie jak Pisac, Chincheros, Ollantaytambo. Na koniec dotrzemy do Machu Picchu.
14-15 dzień: MACHU PICCHU – wejście na Machu Picchu – niezwykłą starożytną twierdzę, która trafiła na listę siedmiu cudów świata oraz na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. img_724916-18 dzień: OCEAN SPOKOJNY – trafiamy do domu przyjaciółki Polaków, która gości nas od 2014 roku. Dom położony jest 30 metrów od brzegu Oceanu Spokojnego w miejscowości Cerro Azul.
19 dzień: LIMA – Powrót do Limy i do domu, a kto chce – zostaje!
Można zostać, bo zaraz po wyprawie będę jechał do Grega i Rosity do San Ramon – krainy kawy kakao i wodospadów. Wspaniali ludzie – dobra opcja 🙂