Wyprawa do Brazylii

BRASIL 2015
Drodzy Przyjaciele!

Oprócz wypraw do peruwiańskiej Amazonii, mogę dla Was zorganizować niepowtarzalną podróż do brazylijskich lasów deszczowych. Zabiorę Was w jeden z najbardziej niezwykłych zakątków brazylijskiej puszczy, położony u zbiegu Amazonki i Rio Negro, gdzie spotkanie z dziką przyrodą, poznawanie indiańskich plemion oraz niepowtarzalna nauka przetrwania zapewnią Wam przygodę, której nie zapomnicie do końca życia. Legendarna Amazońska Puszcza już niedługo oczekuje naszej wizyty.

Termin : do ustalenia

cache_32543388Gotowi, aby wybrać się w podróż życia?

Wylądujemy w północnej Brazylii, w mieście portowym Manaus i tym samym znajdziemy się od razu w samym sercu największej i najbardziej tajemniczej puszczy tego świata. My w puszczy amazońskiej czujemy się jak w domu, a pozwala nam na to nasze doświadczenie w terenie oraz całe miesiące spędzone wśród Indian. Nasze niezwykłe przygody z ostatnich ekspedycji przedstawione w większości polskich mediów, dają nam całkowitą pewność, że możemy z łatwością wspólnie podziwiać piękno amazońskiej puszczy i pokonamy wszelkie ewentualne przeciwności. Istnieje wiele mitów na temat niebezpieczeństwa w Amazonii, kilka jest prawdziwych reszta to brednie, a na szczęście my zabierzemy Was w miejsca gdzie zagrożenie jest bliskie zeru… no chyba, że ktoś z Was ma w zwyczaju ślizgać się na mokrej posadzce w kiblu i obijać sobie głowę, to z takimi upodobaniami może być problem, ale w takim wypadku owijamy głowę ręcznikiem szanując preferencje klienta i zarówno zapewniając mu bezpieczeństwo podróży. Teraz na poważnie; sami się zdziwicie jak zobaczycie, że po wejściu do lasu deszczowego nie będą Was atakować ani komary ani muchy. One występują w wielkich ilościach, ale nie tam gdzie Was zabieramy. Przekonacie się, że można na luzie kopać się w amazońskich rzekach, robić salta z łodzi do wody i pluskać się do woli, bez przejmowania się piraniami! Piranie są krwiożercze wyłącznie podczas ekstremalnych suszy kiedy to kotłują się w kałużach i zjadają się nawzajem walcząc o przetrwanie. Piranie w dużych rzekach pływają sobie swobodnie obok ludzi i żywią się innymi małymi zwierzętami, tak jak np. szczupak i okoń w polskich jeziorach i ani im przyszło do głowy nawet zbliżyć się do przepoconego Polaka! Podczas kilkuset kilometrów zrobionych przez Amazońską puszczę węży spotkaliśmy w sumie trzy. Jest ich bardzo mało i prawdopodobieństwo natknięcia się na takiego, jest nikłe. Jednak dla Waszego komfortu, my idziemy przodem podczas marszu przez las deszczowy, wypatrujemy i wszelkie zwierzaki których byście mogli się obawiać, rozpoznajemy je i pokazujemy Wam jak się z nimi obchodzić. Choroby tropikalne? Głównie woda i brudne owoce z targu. Ze skażonej wody bierze się najwięcej przesranych wieczorów, dlatego też zabieramy najlepsze na rynku filtry do wody i problem z głowy, a nawyk mycia owoców wejdzie Wam szybko w krew. Przestępczość latynoska nas nie dotknie, dlatego że odbieramy Was prosto z lotniska, zawozimy do hotelu i na drugi dzień jesteśmy w lesie deszczowym – raju na ziemi, gdzie życzliwość ludzka przekracza wszelkie oczekiwania. Coś mamy wrażenie, że duże miasta nie sprzyjają równowadze psychiczno-emocjonalnej… dlatego też w sumie lecimy się trochę rozerwać w bezkresnej amazońskiej puszczy.

krz2

Planujemy:
– dotarcie do rdzennych mieszkańców brazylijskiej puszczy

– plemienia Satere Mawe, poznanie ich zwyczajów, animistycznego kultu, tańców i pieśni. To ostatnia chwila, by na własne oczy zobaczyć mikrocywilizacje nieuniknienie skazane na zagładę czy asymilację z ludnością latynoską;

– naukę przetrwania w amazońskiej puszczy;

– opanowanie sztuki nawigacji (za pomocą GPS, kompasu, słońca, obserwacji elementów przyrody);

krz3

– naukę przetrwania w amazońskiej puszczy;

– opanowanie sztuki nawigacji (za pomocą GPS, kompasu, słońca, obserwacji elementów przyrody);

– zdobywanie pożywienia i pitnej wody, rozpoznawanie leczniczych roślin; – rozpalanie ogniska – nawet w deszczu;

– budowę schronienia na noc;

– szkolenia z zakresu wiązania lin i węzłów, obsługi łodzi, pierwszej pomocy, skutecznej komunikacji w grupie.

Udowodnimy też, że im więcej talentu tym mniej trzeba sprzętu!

krzy 10Zorganizujemy:
wyprawy tropami dzikich zwierząt, rozpoznawanie mieszkańców najróżnorodniejszego ekosystemu świata, szkolenie podstaw sztuki fotografii (nocą rozwieszamy wielkie białe prześcieradło naświetlamy latarkami i podziwiamy chmary ogromnych motyli nocnych)! Za dnia rozpoznajemy tropy zwierząt, zaglądamy to przeróżnych nor, nasłuchujemy dziesiątki gatunków ptaków, uczymy się tego, że śpiew tukanów zapowiada deszcz.

krz5

Czeka nas także:
– pływanie z delfinami amazońskimi (Sotalia fluviatilis), superprzyjaznymi i inteligentnymi ssakami, pływającymi po dorzeczu Rio Negro oraz Amazonki;

– wizyta w niezwykłym miejscu, gdzie spotykają się błotniste wody największej rzeki świata – Amazonki oraz czarne wody Rio Negro, które absolutnie się za sobą nie mieszają!

– spotkanie z wiejską kulturą Brazylijczyków – zobaczymy, jak mieszkają w domkach pokrytych strzechą palmową, nauczymy się od nich, jak wyrabiać mąkę z manioku – farinhię, posmakujemy wiele egzotycznych roślin oraz potraw;

– wizyta w Teatro Amazonas – dziewiętnastowiecznej operze nazwanej klejnotem amazońskiej puszczy, powstałym podczas boomu kauczukowego.

Poświęcimy też chwilę na naukę bardzo zabawnej i niezwykle przydatnej sztuki dogadywania się z ludźmi w barwnym i niepowtarzalnym świecie latynoskim!

krz6

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Chcesz się wcześniej sprawdzić?
W cenie wyprawy proponujemy wcześniejsze weekendowe szkolenie terenowe, które wprowadzi Was w świat przygody, jaką przeżyjemy w największej puszczy świata.
Dla każdego będzie więc więcej niż COŚ. Ci, którzy cenią sobie poznawanie piękna Amazonii w stanie ciągłego odpoczynku, będą się bujać w hamakach, odpychając się nogą od masztu przy zachwycających zachodach słońca, a Ci, którzy docenią wycisk, będą w tym momencie szukali z pomocą latarkami błyszczących w mroku oczu kajmanów na bezkresnych bagnach. Każdy znajdzie coś dla siebie i wszyscy będziemy się doskonale bawić! A to wszystko w największej i najdzikszej puszczy świata!

krzy 11

 

Zapisy:
Zapisanie się w tej chwili nie oznacza absolutnej deklaracji i nie niesie z sobą na tym etapie żadnych kosztów ani ryzyka. Zależy mi na zebraniu grupy potencjalnych chętnych.
Obawy co do pająków i piranii rozwiewam pod tel. 668 210 495 i pod mailem wittemil@gmail.com

 

Do zobaczenia!